Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

TJ Slavoj Vrdy fotbal

HISTORIE

Vznik kopané ve Vrdech spadá do roku 1924.Několik nadšenců se zájmem o kopanou založilo tehdy klub Rudá hvězda Vrdy.A začátky to nebyli lehké.Klubu nebylo přáno tehdejšími představiteli obce,ani místními továrníky.První hřiště vybudovali na Vinickém kopci,ale po úpravě a namáhavé práci museli plácek opustit.Poté se stěhovali z místa na místo,avšak již jako SK Slavia Vrdy. V tu dobu hráli kde se dalo:na kamenné dlažbě řepníku,na poli Za Beranova,v dnešním zahradnictví, v prostoru vyhořelé Pavlasovy pily a nejdéle pak na hřišti za hřbitovem. Na tomto hřišti se hrál v zimě také hokej,a to pod hlavičkou TTK Vrdy.V roce 1944-45 byla činnost německými okupanty zakázána.

SK Slavia Vrdy opustila na přání obce hřiště za hřbitovem a začala budovat v roce 1945 hřiště po Havelkovou zahradou.Nové hřiště bylo otevřeno v roce 1946 a hrálo se na něm až do roku 1953.

Od roku 1946 až do roku 1949 se hrál ve Vrdech nejlepší fotbal.V té době se hrál i krajský přebor Pardubického kraje.

V roce 1948 byla SK Slavia přejmenována na TJ Slavoj Vrdy.

V roce 1951 byla započata stavba nového sportovního stadiónu.Na vybudování se podíleli převážně místní fandové sportu-byl vybudován brigádnicky.Materiálem a mechanizačními prostředky vypomohl místní Cukrovar,za přispění Kovolisu byl vybudován v areálu i stadiónek pro lední hokej a za čas byla přistavěná ke kabinám bytová jednotka a vybudována krytá tribuna.Tento stadión slouží víceméně až do dneška místním fotbalistům.

 

 

 
TOPlist